Jak nauczyć się hakować?

Avatar
haker komputerowy podczas pracy

Spektakularne akcje hakerskie odbijają się szerokim echem na całym świecie. Wiele osób zachwyca się niezwykłymi umiejętnościami, ale mało kto wie, że etyczni hakerzy są wykwalifikowanymi specjalistami. Czy hakowania można się nauczyć? Czy trzeba skończyć studia czy wystarczą kursy? 

Kim jest etyczny haker?

Haker kojarzy się z osobą łamiącą prawo, wykorzystującą swoje umiejętności do niewłaściwych celów. Co prawda, co jakiś czas media informują o atakach na strony rządowe lub bankowe, ale warto wiedzieć, że istnieją również tzw. etyczni hakerzy. Zadaniem etycznych hakerów jest zabezpieczenie poszczególnych serwerów przed cyberatakami. Warto wiedzieć, że etyczni hakerzy to wykwalifikowani specjaliści, których umiejętności doceniane są nie tylko przez największe, światowe korporacje, ale także instytucje państwowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo danego kraju. 

Jak zostać hakerem? 

Hakowanie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Wiele osób zastanawia się skąd czerpać wiedzę i jak nauczyć się hakować. Sporo informacji na temat hakowania można znaleźć w internecie, ale warto pamiętać, że kursy online nie zastąpią wiedzy, którą hakerzy zdobywają na studiach informatycznych. Jaki kierunek studiów wybrać? Okazuje się, że większość etycznych hakerów posiada dyplom uczelni wyższej na kierunku związanym z programowaniem. Prestiżowe uczelnie państwowe i prywatne przygotowują absolwentów do pracy związanej z cyberbezpieczeństwem. Studia informatyczne to najlepsza droga do zdobycia wiedzy i umiejętności. Studenci programowania, podobnie jak pozostałych kierunków, mogą liczyć nie tylko na ciekawe zajęcie i możliwość rozwoju w interesującej dziedzinie, ale także na atrakcyjne zniżki. Elektroniczna Legitymacja Studencka i aktualne hologramy kolekcjonerskie i naklejki na legitymacje studencką umożliwiają korzystanie ze zniżek na przejazdy PKP, PKS, komunikacją miejską, w księgarniach akademickich, instytucjach kultury, hotelach, pensjonatach, restauracjach, klubach, punktach handlowych i usługowych. Większość uczelni oferujących kierunki informatyczne współpracuje z cenionymi firmami z branży IT, co pozwala absolwentom zdobyć doświadczenie, a w niektórych przypadkach dobrze płatną pracę. 

Zobacz też:  Jak rozpoznać atak hakera?

Gdzie studiować programowanie? 

Wybór kierunku studiów ma ogromne znaczenie. Osoby, które chcą związać swoją przyszłość z nowoczesnymi technologiami powinny zdecydować się na studia informatyczne. Dla przyszłych hakerów najlepszym rozwiązaniem będą studia na kierunku programowanie, które oferują takie uczelnie jak: 

 • Politechnika Łódzka, 
 • Politechnika Śląska w Gliwicach, 
 • Politechnika Poznańska, 
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, 
 • Politechnika Warszawska,
 • Uniwersytet Gdański,
 • Akademia Górniczo-Hutnicza im.S.Staszica w Krakowie,
 • Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej,
 • Politechnika Częstochowska,
 • Bydgoska Szkoła Wyższa,
 • Politechnika Morska w Szczecinie,
 • Akademia Pomorska w Słupsku,
 • Politechnika Świętokrzyska,
 • Politechnika Koszalińska,
 • Uniwersytet Rzeszowski,
 • Wyższa Szkoła Ekonomi i Innowacji w Lublinie.

Dobrym pomysłem przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni jest zapoznanie się z aktualnymi rankingami szkół wyższych. Warto wiedzieć, że podczas rekrutacji na studia wymagane są takie przedmioty maturalne jak: język polski, język obcy, matematyka, informatyka i fizyka. Przy tym warto przez chwilę wspomnieć o zyskującej na popularności modzie polegającej na zbieraniu hologramów kolekcjonerskich typu ELS. Nie jest to nic innego jak hologram studencki i doktorancki wydawany na uczelniach wyższych w Polsce ale w wersji limitowanej kolekcjonerskiej służącej do celów filatelistycznych. Hologramy kolekcjonerskie na legitymacje dla studenta, jak również hologramy doktoranckie ELD kolekcjonerskie dostępne są w cenie już od nawet 29 złotych.  

Ile zarabia etyczny haker?

Etyczny haker jako wykształcony specjalista oraz osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo systemów informatycznych może liczyć na wysokie zarobki. W zależności od formy zatrudnienia oraz charakteru przedsiębiorstwa lub instytucji, etyczny haker może liczyć na wynagrodzenie powyżej 10 000 złotych miesięcznie oraz atrakcyjne dodatki i premie. Wysokość zarobków zależy od stanowiska, doświadczenia oraz charakteru danej firmy.

Hakowanie, wbrew obiegowej opinii, jest bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa wielu instytucji i przedsiębiorstw, dlatego etyczni hakerzy muszą posiadać specjalistyczną wiedzę, umiejętności oraz spore doświadczenie. 
Jeśli zainteresowała Cię tematyka kolekcjonerskich hologramów studenckich i doktoranckich, to więcej informacji znajdziesz na stronie: hologramykolekcjonerskie24.comZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też