Jak wejść na darknet?

Jeśli kogoś interesuje to, jak wejść do deep webu, to dobrze trafił. Nie jest to żadna strzeżona tajemnica i miejsce przeznaczone dla nielicznych. Dosłownie każdy może sprawdzić, co kryje darknet, a pomoże w tym specjalna przeglądarka internetowa.
Avatar
jak wejść na darknet

Jeśli kogoś interesuje to, jak wejść do deep webu, to dobrze trafił. Nie jest to żadna strzeżona tajemnica i miejsce przeznaczone dla nielicznych. Dosłownie każdy może sprawdzić, co kryje darknet, a pomoże w tym specjalna przeglądarka internetowa.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z spawanie.info.pl

Czym jest darknet?

Internet to narzędzie o ogromnym potencjale, które skrywa w sobie wiele tajemnic. Do wielu zwykły użytkownik nie ma dostępu, nie zdaje sobie nawet sprawy z ich istnienia. Większość osób wie, że istnieje coś takiego jak darknet i wiąże się to z czymś nielegalnym, ale nie miały nigdy z tym żadnej styczności. Jeśli ktoś myśli, że możliwe jest poznanie ciemnej strony Internetu z poziomu popularnej wyszukiwarki Google, to jest w dużym błędzie. Za pomocą zwykłych przeglądarek nie będzie to możliwe, ale wszystko zmienia się po zainstalowaniu odpowiednich narzędzi pozwalających na wejście do sieci TOR. Warto od razu zaznaczyć, że możliwe jest wyszukanie wyłącznie adresów ręcznie dodanych przez autora wyszukiwarki. Prawdą jest to, że z darknetu korzystają przestępcy i czyha w nim wiele niebezpieczeństw, ale w przypadku wielu stron można mówić o całkowitej legalności. Co więcej, darknet nie jest pilnie strzeżony i dostępny dla wybranych. Nie trzeba być nawet programistą ani mieć specjalistycznego sprzętu, aby zapoznać się z ofertami podziemnego Internetu. Mając odpowiedni program zainstalowany na swoim komputerze, otwiera się nowe możliwości.

Jak wejść do darknetu?

Nie bez powodu mówi się, że w Internecie można znaleźć praktycznie wszystko, łącznie z rzeczami nielegalnymi. Dostępne są one właśnie w darknecie, w którym handel zdaje się wręcz kwitnąć. Jako że temat podziemnego Internetu się nie nagłaśnia, jest owiany tajemnicą i większość osób bazuje na zasłyszanych domysłach. Powstało wiele mitów na temat darknetu. Warto od razu zaznaczyć, że wiele ofert w darknecie jest niczym więcej niż oszustwem, dlatego trzeba zachować dużą ostrożność, poruszając się po mrocznych odmętach Internetu. Nielegalny towar zwykle jest kradziony, ale nawet jeśli ktoś kogoś oszuka, to poszkodowany i tak raczej nie zgłosi tego na policję. Ponadto trudno jest namierzyć i złapać dobrze ukrywających się handlarzy w darknecie. Wykorzystują go między innymi kryminaliści w celach zarobkowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że stuprocentowa anonimowość nie istnieje, a w Internecie nic nie ginie. Jeśli ktoś będzie nierozważny, to może sprowadzić na siebie szereg problemów. Darknet nie jest jednak wyłącznie źródłem przestępczości, ale miejscem dla wolnych osób, które nie chcą być kontrolowane i cenią sobie dostęp do rzetelnych informacji bez cenzury. W celu rozpoczęcia swojej przygody na darknecie, należy zainstalować na swoim urządzeniu przeglądarkę TOR.

Zobacz też:  Kim jest haker i czy można w ten sposób zarabiać?

Jak wejść na darknet i się po nim bezpiecznie poruszać?

Do darknetu można dostać się za pomocą sieci TOR, co wymaga zainstalowania specjalnego programu. Do surfowania po ciemnym Internecie potrzebna będzie przeglądarka TOR, która do złudzenia przypomina dobrze znane przeglądarki typu Chrome czy Firefox. Kolejną kwestią jest włączenie JavaScript i Flasha, aby móc wejść do deep webu i nie pozostawić po sobie żadnych śladów. Podczas korzystania z sieci TOR nie można używać wyszukiwarki Google ani korzystać z torrentów. Wystrzegać należy się też podawania swojego adresu e-mail oraz wszelkich danych osobowych. Zapoznać trzeba się z punktami dostępowymi ukrytych zasobów darknetu.

Po ukrytej sieci można surfować za pomocą następujących wyszukiwarek: Tor Serach, Tor Find, TORCH czy Grams. Adresy stron internetowych wyszukuje się głównie w ręcznie edytowanych katalogach. Składają się z ciągu znaków i mają rozszerzenie onion. Istotne będzie płacenie wyłącznie kryptowalutami w darknecie. Podanie karty płatniczej byłoby zgubne w miejscu, gdzie nielegalność i oszustwa to codzienność. W darknecie nie można nikomu ufać i trzeba być zawsze czujnym. Przeglądanie zasobów ciemnego Internetu jest całkowicie zgodna z prawem, ale zmienia się to w momencie dokonania nielegalnej transakcji. Warto wiedzieć, że darknet jest nieustannie monitorowany przez służby, w tym FBI i Interpol.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też