Jak złamać hasło do WiFi?

W obecnych czasach w okolicy dostępnych jest bardzo wiele sieci bezprzewodowych, czyli sieci WiFi. Wiele osób zastanawia się, jak złamać hasło do WiFi w sposób w pełni skuteczny. Warto się tego dowiedzieć i poznać najlepsze metody.
Avatar
łamanie hasła wifi

W obecnych czasach w okolicy dostępnych jest bardzo wiele sieci bezprzewodowych, czyli sieci WiFi. Wiele osób zastanawia się, jak złamać hasło do WiFi w sposób w pełni skuteczny. Warto się tego dowiedzieć i poznać najlepsze metody.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z muzycznyserwis.pl

Wyodrębnianie haseł

Wśród możliwych sposobów na złamanie hasła do WiFi można przede wszystkim wymienić wyodrębnienie go z danych pakietowych routera. Kwestia związana z tym jak złamać hasło WiFi nie jest w tym przypadku dość skomplikowana. Tego rodzaju działanie można zrealizować wykorzystując darmowe programy, które można ściągnąć z Internetu. Dzięki nim będzie możliwe przechwycenie danych z routerów WiFi, które znajdują się w sąsiedztwie. Kolejnym etapem tego procesu jest odszyfrowanie danych oraz sprawdzenie w nich hasła. Po zdobyciu hasła z zaszyfrowanych informacji możliwe jest uzyskanie dostępu do WiFi bez większych problemów. Jest to jeden z najprostszych i najbardziej efektywnych sposobów, jeśli ktoś zastanawia się, jak złamać hasło do WiFi.

Brutfors

Wśród możliwych opcji na zhakowanie WiFi można również wymienić zastosowanie takiego oprogramowania jak Brutfors. Jest to rozwiązanie polecane w przypadku, gdy wyodrębnienie haseł z danych pakietowych routera nie było możliwe. Brutfors działa na zasadzie prób i błędów, czyli wprowadzania dowolnych haseł w różnych kombinacjach. Dzięki temu istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że uda się trafić odpowiednie hasło oraz dostać do routera WiFi. Program przeznaczony jest przede wszystkim dla użytkowników, którzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, aby złamać hasło do WiFi w inny sposób. Dodatkowo oprogramowanie może być również z powodzeniem wykorzystanie w przypadku prób złamania innych haseł. Warto to wziąć pod uwagę.

Zobacz też:  Internet światłowodowy: Klucz do przyszłości cyfrowej

Ręczne wpisanie hasła

Bardzo dobrym sposobem na dostanie się do sąsiadujących sieci WiFi z całą pewnością będzie ręczna próba wprowadzenia hasła. Hasło do routera WiFi składa się z kilku znaków. Podczas jego ustalania wiele osób decyduje się na wybór najprostszego hasła, aby go nie zapomnieć podczas użytkowania Internetu. Bardzo często jest to kombinacja najprostszych cyfr, czyli 123456789. Warto spróbować ją wpisać przy próbie połączenia z sąsiadującymi sieciami, ponieważ może się okazać, że została ustawiona w wielu przypadkach. Będzie to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na uzyskanie dostępu do sieci WiFi.

Znalezienie hasła

Kolejną możliwością zdobycia hasła do sieci WiFi jest jej ręczne odnalezienie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności podczas posiadania dostępu do komputera, laptopa lub telefonu, który połączony jest z daną siecią. W tym celu należy otworzyć zakładkę sieci bezprzewodowe, a następnie wybrać właściwości sieci, z którą łączy się dane urządzenie. Po kliknięciu “wyświetl hasło” ukażą się gwiazdki, które mogą być zastąpione wybranymi literami oraz cyframi. Następnie należy zapisać lub zapamiętać dane hasło i bez przeszkód można korzystać z danej sieci WiFi. Jest to bardzo proste rozwiązanie, w przypadku którego nie trzeba korzystać z żadnych programów do łamania haseł. Dlatego jest polecane, jeśli dana osoba pragnie uzyskać dostęp do konkretnej sieci WiFi.

Zalety

Uzyskanie dostępu do czyjejś sieci WiFi to rozwiązanie, które ma szereg korzystnych aspektów. Przede wszystkim nie trzeba płacić co miesiąc opłaty abonamentowej za korzystanie z Internetu. Dodatkowo można mieć nieograniczony dostęp do sieci na różnych urządzeniach. Oprócz tego podczas korzystania z cudzej sieci nie jest możliwe wykrycie tożsamości w trakcie prób nawiązywania bezprawnych połączeń. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że łamanie czyjegoś hasła do WiFi jest działaniem nielegalnym, za które można ponieść odpowiednie konsekwencje. Warto to wziąć pod uwagę.

Zobacz też:  Dedykowane oprogramowanie na niestandardowe potrzeby

Programy hakerskie

Wiele osób zastanawia się, jak zhakować WiFi w skuteczny sposób. Przede wszystkim w tym celu mogą być wykorzystane różnego rodzaju programy hakerskie. Dzięki nim możliwe jest zdobycie hasła do WiFi w przypadku sąsiadujących sieci. Warto z nich skorzystać w przypadku, gdy alternatywne rozwiązania zawiodły.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też