Jak złamać hasło do poczty

Współczesne poczty elektroniczne są bardzo dobrze zabezpieczone, ale nie oznacza to wcale, że nie można ich złamać. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które poszukują odpowiedzi na pytanie – jak włamać się komuś na pocztę elektroniczną?
Avatar
jak złamać hasło do poczty

Współczesne poczty elektroniczne są bardzo dobrze zabezpieczone, ale nie oznacza to wcale, że nie można ich złamać. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które poszukują odpowiedzi na pytanie – jak włamać się komuś na pocztę elektroniczną?

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale dziewczynynieplacza.pl

Jak złamać gwiazdkowe hasła e-mail?

Bardzo wiele programów i aplikacji internetowych oferuje użytkownikom możliwość zapamiętania hasła, które automatycznie zaszyfrowane jest i zapisanie na twardym dysku. Z opisanej metody korzystają między innymi przeglądarki internetowe. Zapamiętane hasła do poczty e-mail pojawiają się automatycznie w specjalnym polu podczas logowania najczęściej w postaci charakterystycznych gwiazdek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba cały czas wpisywać tego samego hasła. Niestety tego typu mechanizm naraża użytkowników na wykradzenie hasła. Aby odczytać gwiazdkowe hasła można skorzystać między innymi z programu Password-Finder.

Jak złamać hasło do poczty?

Aby złamać hasło dostępu do serwera POP3 z poczty e-mail warto skorzystać z programu Brutus AET2. Jest to bardzo skuteczne narzędzie, które bardzo szybko radzi sobie z łamaniem haseł. Brutus AET2 doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy chcemy uzyskać dostęp do usług internetowych, do których loguje się za pomocą specjalnego okna dialogowego albo tradycyjnego formularza internetowego. Wspomniana aplikacja korzysta z metody “siłowej”, czyli z praktycznego punktu widzenia sprawdza wszystkie możliwe kombinacje znaków. W ustawieniach można ustawić także sprawdzanie z bazy najpopularniejszych haseł, czy też ze słownika.

Niezawodne keyloggery

Powyżej opisana metoda na łamanie haseł e mail sprawdzi się jedynie w przypadku prostych haseł. Jeżeli użytkownik poczty korzysta z trudnych haseł, to warto skorzystać z pomocy keyloggerów. Programy typu keylogger działają na bardzo podobnej metodzie, jak programy hakerskie backdoor. Ich głównym zadaniem jest monitorowanie użytkowników, a dokładniej mówiąc tego co wpisują na klawiaturze. Złośliwe oprogramowanie należy oczywiście wysłać postronnej osobie. Aby zabezpieczyć się przed tego typu zagrożeniami pamiętać należy o zainstalowaniu skutecznego programu antywirusowego. Bardzo ważne jest również to, aby nie logować się do poczty z publicznych komputerów.

Zobacz też:  Kursy walut online – gdzie warto sprawdzać?

Próba zgadnięcia hasła

Próba odgadnięcia hasła do poczty e-mail na pierwszy rzut oka wydaje się głupim pomysłem, ale pamiętać należy o tym, że wielu użytkowników stosuje bardzo proste hasła. Według statystyk dużo osób podaje jako hasło datę urodzin, numer telefonu komórkowego, czy też nazwisko i imię chłopaka lub dzieci. Warto sprawdzić także ulubione tytuły filmów, zespołów muzycznych, czy też zespołów sportowych. Pamiętać należy także o tym, że większość poczt elektronicznych wymusza używanie haseł alfanumerycznych, dlatego też do wcześniej zaproponowanych haseł należy dodać kombinacje najpopularniejszych cyfr. Poczta elektroniczna może posiadać również opcję przypomnienia hasła. Jeżeli użytkownik ustawi proste pytanie pomocnicze, to wówczas zdecydowanie łatwiej będzie włamać się do poczty.

Phishing poczty elektronicznej

W ostatnim czasie cyberprzestępcy coraz częściej korzystając z metod typu phishing. Główny mechanizm opisanej metody polega na wykorzystaniu inżynierii społecznej w celu wyłudzenia danych do logowania. Metoda ta jest bardzo skuteczna nie tylko w przypadku kont pocztowych, ale również przy włamywaniu się do kont społecznościowych, czy też do kont bankowych. Aby zdobyć login i hasło do poczty elektronicznej najczęściej stosuje się sfałszowane wiadomości e-mail albo SMS-y. Hakerzy coraz częściej korzystają także z popularnych komunikatorów i portali społecznościowych. Aby zabezpieczyć się przede tego typu zagrożeniem należy zachować szczególną ostrożność. Strony phishingowe do złudzenia przypominają rzeczywiste witryny, dlatego też nie warto otwierać odnośników z niepewnego źródła. Warto także dokładnie sprawdzić, czy domena poczty jest prawidłowa i czy posiada ona odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa.



Zobacz także:
Zobacz też:  Jaki program do usuwania plików?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też