Jak zabezpieczyć się przed hakerami w 2023 roku?

W roku 2023 poziom zabezpieczeń antywirusowych jest bardzo wysoki. Cyberprzestępcy również nie próżnują i w internecie jest mnóstwo wirusów, które stanowią realne zagrożenie dla użytkowników. Przekonaj się zatem, jaki antywirus na telefon oraz na komputer z systemem Windows wybrać dla siebie.
Adam Pietruszka

Antywirus Windows 10 – jak się zabezpieczyć?

Antywirus Windows 10 oraz antywirus Windows 11, który jest w tych systemach wgrany domyślnie to Windows Defender. Funkcjonują w powszechnym obiegu błędne przekonania, że wspomniany Defender bez problemu radzi sobie z zagrożeniami, które czyhają na użytkowników stron internetowych. To nieprawda. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem, aby się zabezpieczyć przed złośliwym oprogramowaniem oraz przed atakami cyberprzestępców, jest skorzystanie z płatnego antywirusa.

Godny polecenia antywirus Windows 10 to program od G DATA. Daje Ci on pewność, że nie zagrożą Ci żadne:

  • wirusy,
  • programy szpiegujące
  • trojany,
  • keyloggery,
  • adware.

Jedyne, czego będziesz potrzebował to opłaconej licencji. Aktywna zapora będzie stale kontrolować, jakie pliki chcą przedostać się do Twojego komputera i zablokuje je, jeśli uzna, że stanowią zagrożenie. Spore znaczenie ma także regularne skanowanie dysku twardego Twojego komputera. Jeżeli połączysz stałą ochronę z systematycznym skanowaniem, kompletnie nie musisz się martwić atakami ze strony cyberprzestępców.

Który antywirus na telefon najlepiej wybrać?

Najlepszy antywirus na telefon to aplikacja od G DATA. Dlaczego? Podobnie jak w przypadku komputerów osobistych bardzo ważna jest w przypadku urządzeń mobilnych skuteczność działania oprogramowania antywirusowego. Antywirus na telefon od G DATA gwarantuje Ci, że Twoje dane są bezpieczne. Nie ma tutaj znaczenia, z jakim rodzajem złośliwego oprogramowania przyjdzie się zmierzyć zainstalowanemu na pokładzie Twojego telefonu antywirusowi.

Podobnie jak znaczenia nie ma, czy dysponujesz smartfonem z systemem operacyjnym iOS, czy też Android. Połączenie skanera złośliwego oprogramowania z kontrolą aplikacji sprawia, że wszelkie niepożądane pliki są błyskawicznie wychwytywane i blokowane. W ten sposób cyberprzestępcy nie będą w stanie Ci zagrozić.

Zobacz też:  Szantaż hakerski- na czym polega i jak się chronić?

Pamiętaj także o tym, że antywirus na telefon G DATA jest atrakcyjny cenowo. Nie musisz zatem obawiać się, że wykupienie licencji zbyt mocno obciąży Twój budżet.

Podsumowując, w roku 2023 zabezpieczenie się przed hakerami to absolutny priorytet. Cyberprzestępczość dotyka bowiem każdego użytkownika internetu i to od niego zależy, co zamierza z tym zrobić. Nie ma znaczenia, czy korzystasz z komputera z systemem Windows, czy też na przykład z telefonu komórkowego z iOS. Rekomendujemy Ci w każdym z tych przypadków oprogramowanie G DATA. Antywirus Windows 10 / i OS oraz antywirus na telefon G DATA (Android lub iOS) gwarantuje Ci bowiem kompleksowe zabezpieczenie przed wszelkimi zagrożeniami. Pamiętaj o tym, że inwestycja w skutecznego antywirusa wcale nie musi być droga, a G DATA jest najlepszym tego przykładem.

Materiał promocyjny.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też