Odzyskiwanie usuniętych filmów lub zdjęć z wesela

Avatar
odzyskiwanie filmów z telefonu

Usunąłeś niezwykle ważne zdjęcia lub nagrania upamiętniające ceremonię ślubu ważnych dla Ciebie osób? Nie zamartwiaj się na zapas, bo być może uda Ci się uratować pliki. Trzeba będzie wykorzystać technologię, ale dzięki temu fotograf ślubny nie będzie miał dodatkowej pracy.

Odzyskiwanie utraconych zdjęć

Smartfony stały się na tyle popularne i wygodne, że zabieramy je ze sobą praktycznie wszędzie. Rozwój technologiczny sprzyja z kolei powstawaniu coraz to nowszych i lepszych aparatów, dzięki czemu za pomocą telefonu możemy uchwycić najbardziej pamiętne chwile z naszego życia. Jednakże ich przechowywanie bez kopii zapasowej jest dość ryzykowne. Szczególnie jeśli chodzi o zdjęcia z ważnych imprez okolicznościowych, takich jak wesela, czy chrzciny. Umówmy się, że fotograf ślubny nie będzie zachwycony naszym widokiem, szczególnie że nie ma on obowiązku przechowywania zdjęć. Pragniemy jednak wszystkich w tym momencie uspokoić – przypadkowa utrata danych nie powoduje od razu najgorszych konsekwencji, czyli nieodwracalnego usunięcia filmów lub zdjęć. Ich przywrócenie nie jest wcale tak trudne, jak mogło by się początkowo wydawać, szczególnie że producenci oprogramowania zostawiają nam kilka opcji na odzyskanie trwale usuniętych zdjęć. Przedstawmy najpopularniejsze z nich.

Odzyskiwanie zdjęć z chmury 

Korzystając z nowoczesnego smartfona prawdopodobnie równolegle używasz jakiejś usługi do przechowywania plików w chmurze. Najpopularniejsze wirtualne chmury to Microsoft OneDrive, Dropbox, Dysk Google czy też iCloud. Jeżeli tak jest, to możesz mówić o sporym szczęściu, bo jest to zdecydowanie najłatwiejszy sposób na odzyskanie wrażliwych plików. Z reguły tego typu usługi mają bowiem domyślnie zaznaczoną opcję przechowywania kopii zapasowych zdjęć. Jedyne co musisz zrobić to odszukać odpowiednią aplikację w telefonie, a następnie odnaleźć katalog, w którym znajdują się poszukiwane pliki. Teraz wystarczy wybrać zdjęcia lub filmy do przywrócenia i zapisać je ponownie na swoim urządzeniu. Alternatywną aplikacją, która działa w sposób podobny są znane Zdjęcia Google. Domyślnie jest ona używana do udostępniania zdjęć, ale może również tworzyć kopie zapasowe wszystkich obrazów i przywracać je do urządzenia. Warto więc sprawdzić, czy nie posiadasz tej aplikacji na swoim smartfonie. 

Zobacz też:  Czym jest SEM i w jaki sposób realizowane są kampanie w wyszukiwarkach?

Kosz w galerii i karty SD

Nawet jeżeli nie używamy usługi popularnie zwanej chmurą, to wcale nie oznacza, że nasze pliki są stracone. Przede wszystkim warto dokładnie sprawdzić aplikację, w której przechowujemy zrobione zdjęcia. W galerii może powiem znajdować się kosz, który przez krótki okres tymczasowo przechowuje pliki, które przeznaczyliśmy do usunięcia. Tego typu folder może znajdować się także w pamięci telefonu pod nazwą, na przykład – Ostatnio usunięte. Przy odrobinie szczęścia okaże się, że masz możliwość odzyskania swojego drogocennego zdjęcia lub filmiku. Pamiętajmy jednak, że tego typu miejsca mają ograniczenia czasowe. Zazwyczaj po 30 dniach plik jest bezpowrotnie usuwany, a więc należy się spieszyć, by dany fotograf ślubny nie miał ponownej, niezapowiedzianej wizyty. Dodatkowa pamięć masowa  w postaci karty SD również daje nam swego rodzaju zabezpieczenie. Będziemy musieli jednak użyć zewnętrznej aplikacji do odzyskiwania zdjęć, takiej jak Disk Drill. Jej możliwości obejmują skanowanie całej karty i tym samym poszukiwanie zdjęć możliwych do odzyskania. Tym samym, nawet jeśli przypadkowo usuniesz zdjęcie znajdujące się na karcie SD, będziesz miał możliwość jego przywrócenia.

Jak uniknąć utraty zdjęć następnym razem?

Wybrany przez Ciebie fotograf ślubny z całą pewnością ma ciekawsze zajęcia niż poszukiwanie zdjęć ze uroczystości, która odbyła się jakiś czas temu. Dlatego też warto zabezpieczać się przed utratą cennych zdjęć. Najwygodniejszą opcją jest utworzenie i przechowywanie kopii zapasowych. Najprostsze w obsłudze są chmury, które działają w tle i wykonują kopie zapasowe twoich zdjęć. dzięki czemu będą one zawsze bezpieczne. Warto jednak pamiętać, aby używać sprawdzonych aplikacji, bo jakby nie było są to dość wrażliwe dane i lepiej nie ryzykować ich utraty.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też