Programy dla rolników, czyli uprawa dyni pod kontrolą!

Avatar
programy dla rolników

Programy dla rolników potrafią niezwykle wspierać zarządzanie gospodarstwem rolnym. Nic więc dziwnego, że rolnicy tak chętnie się w ich kierunku zwracają, by uprawa dyni i innych warzyw przebiegała pod pełną kontrolą. Wobec tego jakie programy dla rolników godne są uwagi?

Programy dla rolników- AgroAsystent – modu, czyli uprawa dyni pod kontrolą

Pierwszym programem komputerowym dla rolników może być AgroAsysten- modu. Jest to program przeznaczony nie tylko do uprawy dyni (o jej technice warto przeczytać ten artykuł: https://agropedia.pl/uprawa-dyni), ale do kontrolowania dowolnych zasiewów. Co więcej tego typu programy dla rolników sprawdzą się bez względy na posiadany areał. Program AgroAysystent- modu pomaga zarządzać całym gospodarstwem rolnym w zakresie produkcji roślinnej jak np. uprawa dyni. Oczywiście warto skupić się również na głównych funkcjach tego programu, do których można zaliczyć:

 • kompleksowe zarządzanie dostępnymi działkami
 • dowolne zarządzanie konkretnymi zasiewami
 • pełna kontrola kosztów
 • przygotowanie raportów i zestawień w wersji online
 • przygotowywanie druków i dokumentów rolnych
 • prowadzenie kompleksowej ewidencji badań gleby
 • moduł umożliwiający zaplanowanie nawożenia roślin
 • moduł ułatwiający zarządzanie gospodarką magazynową

Na szczególną uwagę zasługuje jednak możliwość pełnej ewidencji kosztów, a także prac polowych. Co więcej na obszarach zasiewów w programie można również dodawać bezpośrednio wszystkie wykonane do tej pory prace polowe, a co więcej, można także rozbić je na środki obrotowe. Wobec tego dokonać podziału na materiał siewny, środek ochronny, maszyny, nawozy a także na wiele innych. Bez wątpienia ten program dla rolników ułatwi kontrolę nad gospodarstwem. 

Zobacz też:  Dedykowane oprogramowanie na niestandardowe potrzeby

Programy dla rolników- AO Agrar-Office, czyli uprawa dyni i nie tylko

Programy dla rolników to również innowacyjna AO Agrar-Office. Jest to program który pozwoli nie tylko sprawdzić jak przebiega uprawa dyni, ale jednocześnie pozwoli on na zarządzanie całym gospodarstwem. Program ten jest kompatybilny z wieloma maszynami i składa się z czterech części. Są to moduły, do których można zaliczyć:

 • rejestrowanie prac polowych jakie zostały przeprowadzone w gospodarstwie
 • zarządzanie powierzchniami rolnymi
 • porównywanie działek rolny do działek ewidencyjnych
 • tworzenie map precyzyjnego nawożenia, oprysków oraz wysiewu

Programy dla rolników- MacroBil, z nim uprawa dyni będzie łatwiejsza

Programy dla rolników to również MacroBill. Jest to zaawansowany program umożliwiający przygotowanie pełnego bilansu składników pokarmowych w gospodarstwie. W bilansie uwzględnione mogą być także nawozy mineralne z którymi uprawa dyni będzie bardziej owocna, a także nawozy naturalne i organiczne. Co więcej zawrzeć w nim można również biologiczne wiązanie azotu oraz opady atmosferyczne. Rolnicy mają również do dyspozycji stronę rozchodu, na której można uwzględnić pobranie składnika w plonach. Program ten sprawi, że rolnicy będą mogli efektywnie planować kolejne plony i jednocześnie zająć się odpowiednim dawkowaniem azotu. Pozwoli to na znacznie urodzajniejsze prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego, a także na efektywne zarządzanie i planowanie upraw.

Programy dla rolników- InfoPlant czyli uprawa dyni i kontrola stanu jej odżywienia

Programy dla rolników to z pewnością kategoria niezwykle szeroka, jednak InfoPlant to z pewnością jeden z tych, na które trzeba zwrócić uwagę. Uprawa dyni czy innych roślin będzie z nim o wiele efektywniejsza. Przede wszystkim program ten pozwala na kontrolowanie stanu odżywienia rośliny uprawnej na podstawie próbki, która pobrana została podczas okresu wegetacji rośliny. Graficzna prezentacja marko- i mikroelementów z pewnością będzie dla rolników niezwykłym ułatwieniem. Wówczas uprawa dyni będzie o wiele bardziej sukcesywna, gdyż rolnicy będą świadomi tego, na jakim poziomie jest aktualnie odżywienie roślinki. Bez wątpienia program ten jest praktycznym dodatkiem.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też